ערך תזונתי פטריות

ערך תזונתי של פטריות

בטבע מצויים מעל ל-14 אלף זנים של פטריות, אך רק 3,000 הינם זנים הטובים לאכילה. למרות התדמית האפרורית שלהן לפטריה ערך תזונתי רב, והן מספקות ערכים גבוהים ממש כמו ירקות, דגנים ובשר. לכל זן פטריות, ערך תזונתי שונה, אך כולן משמשות כתוספת בריאה ומצוינת לצלחת שלכם. הן יכולות לעזור מאד במילוי ההמלצות של תזונה בריאה ונכונה. פטריות טריות נחשבות למקור מצוין לוויטמינים, סיבים תזונתיים ומינרליים. כל העת נערכים מחקרים רפואיים בכל רחבי העולם, אשר מגלים את ערכן התזונתי המיוחד של הפטריות.

מהם היתרונות התזונתיים של פטריות טריות?

ערך קלורי נמוך – הערך הקלורי שלהן נמוך מאד באופן יחסי,  ועומד על 20-40 קלוריות למאה גרם בהתאם לזן.

אשלגן – הפטרייה היא מקור מושלם לאשלגן, שעוזר בהורדת לחץ הדם, ועוזר בוויסות מאזן הנוזלים של תאי הגוף. עוזר בהגנה על כלי דם ומערכת הלב.

סלניום – הפטרייה הינה מקור מצוין לסלניום אשר משמש כנוגד חמצון אשר עובד ביחד עם ויטמין E, ומונע את הנזקים הנגרמים של רדיקלים חופשיים בגוף.

נחושת – נחושת עוזרת בייצור תאי דם אדומים, אשר נושאים חמצן בכל הגוף. נחושת עוזרת גם לשמור על בריאות העצמות והעצבים.

ברזל –  מאפשר נשיאת החמצן על ידי תאי הדם האדומים. הברזל משמש גם בשמירת החמצן בתוך רקמת התא בתוך מיוגלובין.

זרחן –  מרכיב ראשי בשיניים ובעצמות, עוזר בוויסות של גדילת תאים.

ויטמינים – לפטריות תרומה חשובה בדרישה היומית של ויטמינים חיוניים ומכילות סוגים רבים שלהם: תיאמין (ויטמין B1), ריבופלבין (ויטמין B2), ניאצין (ויטמין B3), חומצה פנטוטנית (ויטמין B5), ויטמין B6, ויטמין D.

בטא גלוקן – חלק מהפטריות עשויות להכיל בטא גלוקן, תורם להתנגדות הגוף כנגד אלרגיות ועשויות להשתתף בתהליכים פיזיולוגיים הקשורים למטבוליזם של שומנים וסוכרים בגוף האדם.

נתרן –  הפטריות מכילות מעט מאד נתרן, כך שהן מצוינות לסובלים מיתר לחץ דם ומחלות כליה.

לסיכום – לפטריות טריות, ערך תזונתי גבוה ויכולות לתפקד שמשלימות חשובות של מרכיבים רבים בכל ארוחה.

חוות תקוע מתמחה למעלה מ30 שנה בגידול פטריות מאכל איכותיות מזנים שונים, הגידול נעשה בשיטות מדעיות בתנאים של חום, לחות וחושך מבוקרים. כיום, אנחנו נחשבים כגורם המקצועי המוביל בישראל בפיתוח וגידול של פטריות מיוחדות למאכל. המוצרים שלנו, נבחנים ונבחרים בקפידה ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות וטעם. אם ברצונכם לשמוע עוד על ערך תזונתי של פטריות, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף בטלפון: :   02-996-4527או צרו איתנו קשר כאן.