פטריות שיטאקי ערך תזונתי

פטריות שיטאקי ערך תזונתי

השיטאקי היא פטריית מאכל שמקורה במזרח אסיה, הן סוג הפטריות השני בצריכתן בעולם. הטעם של פטריות השיטאקי חזק ודומיננטי וניתן לשלב אותן בצורה אידאלית במרקים, סלטים, פסטות, ירקות מוקפצים, תבשילים שונים על בסיס עוף, דגים ובשר. לפטריית השיטאקי יש את היכולת לספוג טעמים ולכן כדאי לטגן אותן במחבת או לאדות לזמן קצר על מנת למנוע מהן לספוג כמויות מים גדולות, וכך להגן על הרכיבים היעילים הנמצאים בהן.

האם לפטריות שיטאקי ערך תזונתי  גבוה?

בכמות של 100 גרם פטריות שיטאקי גולמיות יש 34 קלוריות ומכילות 90% מים, 7% פחמימות, 2% חלבון ופחות מ -1% שומן. פטריות שיטאקי הן מקורות עשירים (20% או יותר מהערך היומי) של ויטמינים מקבוצת B ומכילים רמות בינוניות של מספר מינרלים תזונתיים. כאשר הפטריות מיובשות,  הן מכילות  10% מים, והתוכן של חומרים מזינים עולה באופן משמעותי.

איזה סגולות רפואיות מייחסים לפטריות השיטאקי?

  • שיפור משמעותי ביכולת החיסונית של הגוף.
  • עיכוב התפתחות של גידולים סרטניים (בעיקר – סרטן המעי הגס, קיבה והשד).
  • מניעת מחלות לב והפחתת רמות כולסטרול בדם – מעכבת את ההצטברות של הרובד הטרשתי על דופנות כלי דם.
  • מגבירה את החשק המיני ומעוררת את האון הגברי.
  • חיזוק העצמות – פטריות שיטאקי הן מקור מצוין לוויטמין D, אשר חיוני לבניית עצמות השלד.
  • איידס – מכיוון שפטריות השיטאקי תורמות למערכת החיסון, הן יכולות לעזור בהתמודדות עם מחלת האיידס.

לסיכום – פטריות שיטאקי דלות בקלוריות, עשירות בחלבונים, הן מכילות כמויות גדולות של ויטמינים מקבוצות B, וויטמין D, מינרלים כגון: אשלגן, סלניום, נחושת, מגנזיום, וברזל ורכיבים רבים אחרים העוזרים לבריאות. מומלץ לצרוך אותן טריות או מיובשות.

חוות תקוע היא המובילה בישראל מזה מספר עשורים, בגידול פטריות מאכל איכותיות מזנים שונים, הגידול נעשה בשיטות מדעיות בתנאים של חום, לחות וחושך מבוקרים. המוצרים שלנו, נבחנים ונבחרים בקפידה ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות וטעם. אם ברצונכם לשמוע עוד על הערך התזונתי והבריאותי של פטריות שיטאקי טריות או מיובשות, ולקבל הסברים מעמיקים על הסגולות הרפואיות שלהן. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף בטלפון:    02-996-4527או צרו איתנו קשר כאן.