ירקות מיוחדים

בשנים האחרונות גברה המודעות לאורח חיים בריא המבוסס על תזונה נכונה ומאוזנת, פעילות גופנית והפחתת מתח נפשי. מומלץ לעקוב ולפעול לפי ההמלצות של ארגוני הבריאות הבינלאומיים ומשרד הבריאות הישראלי שממליצים לצרוך מגוון ירקות איכותיים המכילים ערכים תזונתיים גבוהים.

תזונה בריאה ומאוזנת מהווה רכיב משמעותי וחשוב לכל אדם המקפיד על אורח חיים בריא. הקהילה הרפואית מסכימה כי באורח חיים זה יש לצרוך מזון מרכיבים טבעיים ביניהם ירקות וירקות מיוחדים, פירות, דגנים מלאים, קטניות לרבות פטריות וזרעים הכוללים סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים, חלבונים, שומנים איכותיים ובמקביל לפעול להפחתה בצריכת מזון מעובד עתיר בשומן רווי, פחמימות וסוכרים. יש לציין כי בשנים האחרונות החל גם טרנד התזונה הצמחונית והטבעונית, לכן חלה עלייה בצריכת ירקות ופירות. אנשים רבים מחפשים מוצרים מן הצומח המהווים תחליף קולינרי טבעי בעל ערכים תזונתיים איכותיים.

מהם הערכים התזונתיים והיתרונות של הירקות מחוות תקוע?

כולם יודעים שירקות חשובים לבריאות האדם מאחר והם מכילים ערכים תזונתיים גבוהים ויש בהם רכיבים הנחוצים לבריאות תקינה ולחיוניות הגוף. ההמלצה הגורפת של ארגוני הבריאות, משרדי הבריאות והמומחים לתזונה היא לאכול מדי יום ירקות ופירות בחמישה צבעים שונים, כמה שיותר ולפחות 5 מנות ביום.

חוות תקוע שנוסדה בשנת 1986 הוקמה כבית גידול לפטריות יער למאכל. בחווה פותחו שיטות גידול מדעיות ומדויקות המאפשרות לגדל פטריות עשירות בטעמים ובערכים תזונתיים. עם השנים, המומחים של חוות תקוע הוסיפו לסל מוצרי הפטריות המיוחדות גם ירקות ופירות מיוחדים עם טעמים נפלאים. היום החווה עוסקת בגידול פטריות אקזוטיות, שיווק תוצרת ישראלית וייבוא ממחוזות רחוקים.

איך לשמור נכון את המוצרים שלנו במקרר?

ראשית יש לבחון כי הירק במיטבו בזמן הרכישה. לכל ירק הנחיות ייעודיות לו אך באופן כללי נכון לבחור ירק מוצק ורענן, בעל צבע בוהק ללא נוזלים בתחתית האריזה.

ירקות איכותיים, טריים ומיוחדים מחייבים אחסון נכון במקרר. מומלץ לאחסן את הירקות באריזתם המקורית במגירה המיועדת להם.

פטריות יבשות, לקטים להכנת תבשילים עשירים בטעמים ומרקמים ומוצרי מזון נוספים המשווקים על ידי חוות תקוע הם בעלי חיי מדף ארוכים, לפחות שנה.

נעים להכיר – הירקות המיוחדים של חוות תקוע

הירקות המיוחדים שלנו כוללים בין היתר רוברב (צמח הפאי) המציע יתרונות בריאותיים רבים, תירס לבן ומתוק המכיל ויטמינים מקבוצת B ועשיר בסיבים תזונתיים, אפונת שלג, שום שחור לחיזוק המערכת החיסונית, אנדיב, בצלצלי שאלוט, ג'ינג'ר ושורש כורכום טרי.
כל הירקות המיוחדים עשירים ברכיבים בריאותיים. ניתן לרכוש את המוצרים האיכותיים ברשתות השיווק, בחנויות מובילות ובשווקים הפתוחים.