מתכונים טבעוניים

להכנת המתכונים המוצעים עבורכם באתר יש לרכוש חומרי גלם ייחודים ואיכותיים של חוות תקוע

ארגוני הבריאות המובילים בעולם, כמו גם משרדי הבריאות ברוב המדינות ובהם גם מדינת ישראל, מסכימים כי תזונה בריאה מאוזנת מבוססת על מזון מן הצומח וכוללת ירקות, פירות, פטריות וזרעים. האקדמיה האמריקאית לתזונה ודיאטה פרסמה לאחרונה נייר עמדה על כך שתזונה צמחונית ו/או טבעונית המתוכננת נכון היא בריאה יותר מבחינה תזונתית ומספקת יתרונות בריאותיים חשובים ואף מונעת מחלות מסוימות.

טרנד הטבעונות תופס תאוצה בשנים האחרונות, ורבים מהישראלים עוברים לתזונה טבעונית המבוססת על רכיבים צמחיים בלבד שאינם תוצרי החי. טבעונים אינם אוכלים בשר, דגים, ביצים, חלב, גבינות ומזונות אחרים מהחי. הסיבה העיקרית לאימוץ עקרונות התזונה הטבעונית היא הרצון למנוע סבל מיותר שנגרם לבעלי החיים, מניעים סביבתיים אקולוגים ויש גם הבוחרים בתזונה זו מסיבות בריאותיות.

יש לציין כי תזונה טבעונית מתאימה לכל הגילים ולכל שלב בחיים, לרבות בתקופת ההיריון, ההנקה, הינקות, גיל ההתבגרות ובגיל השלישי. תזונה טבעונית מאומצת כיום גם על ידי ספורטאים מקצועיים בכל ענפי הספורט. מעבר להיבט הבריאותי המעבר לטבעונות ולתזונה המבוססת על צומח היא בת קיימא מאחר ונדרשים פחות משאבי טבע לעומת תזונה המבוססת על מזון מהחי, וגם הפגיעה בסביבה נמוכה יותר באופן משמעותי.

הבסיס של תפריט טבעוני

אנשים האוכלים מזון מהחי משוכנעים כי טבעונים אוכלים רק צמחים, עלים ירוקים, אגוזים, תמרים, דגנים וקטניות, אך בפועל התזונה הטבעונית עשירה מאוד וניתן להכין ארוחות טעימות ומגוונות מהצומח. כדי ליהנות מתפריט טבעוני עשיר ניתן לרכוש חומרי גלם איכותיים מחוות תקוע ולהכין שלל מתכונים המוצגים כאן באתר.

אצל טבעונים רבים פטריות מהוות חלק ניכר בתפריט בשל המרקם הבשרני שלהן המהווה תחליף נהדר הבשר. בנוסף, פטריות מכילות רמון חלבון גבוהות ביחס למוצרים אחרים מן הצומח.

חומרי הגלם עליהם מבוססים המתכונים שלנו הם:

פטריות טריות – פטריות יער, שיטאקי, שי-מג'י לבנות או חומות, מלך היער ושינוקי.

פטריות מיובשות – פטריות שיטאקי, יער, שמפיניון, מאי-טאקי, לקט פטריות מיובשות למרק או לפסטה.

ירקות ותבלינים – תירס סופר מתוק, תירס לבן, אפונת שלג, רוברב, שום פנינה שחור, שום פנינה, אספרגוס, שורש ג'ינג'ר, אנדיב, שורש כורכום, בצלצלי שאלוט, כרוב ניצנים, בייבי ארטישוק, ברוקולי, עגבניות לחות או מיובשות, למון גראס ועוד.

פירות מיוחדים – ליים טרי ועוד.

לקטים להכנה מהירה – מגוון לקטים מיוחדים ואיכותיים להכנה קלה ומהירה של מאכלים כמו ריזוטו פטריות, תבשיל פתיתים ופטריות, תבשיל בורגול עם פטריות וכו'.

תחליפים לחומרי גלם

חשוב לציין כי באתר שלנו מופיעים מתכונים טבעוניים ומתכונים צמחוניים. אפשר להכין את המתכונים הצמחוניים מחומרי גלם טבעוניים בלבד, וכאן באתר תוכלו למצוא בקלות מוצרים וחומרי גלם המהווים פתרון ראוי ותחליף מעולה למוצרים מן החי.

בין המוצרים המומלצים לכל טבעוני ניתן למנות את הלקטים הבאים:

לקט להכנת תבשיל פתיתים ופטריות – הלקט מכיל פתיתים איכותיים, פטריות מאי-טאקי מיובשות, פטריות שמפיניון מיובשות ומגוון ירוקת מיובשים, ללא צבעי מאכל, חומרי טעם וריח מלאכותיים וללא חומרים משמרים.

לקט להכנת תבשיל בורגול ופטריות – הלקט מכיל בורגול, עדשים שחורות, פטריות מאי-טאקי ושיטאקי מיובשות, ירקות מיובשים, ללא חומרים משמרים וחומרי טעם וריח מלאכותיים.

בנוסף, חוות תקוע מציעה לטבעונים ולכל מי שרוצה להכין מתכונים טבעוניים חומרי גלם טריים, חלקם עונתיים בלבד, כמו מגוון רחב של סוגי פטריות טריות, פטריות מיובשות עם חיי מדף ארוכים במיוחד, ירקות ופירות מיוחדים כמו ליים אמיתי, אספרגוס, עולש, ג'ינג'י, כורכום ועוד.

למידע נוסף צרו איתנו קשר, ניתן למצוא את כל המוצרים ברשתות השיווק המובילות, בשווקים ובחנויות מזון פרטיות.