מתכונים צמחוניים

המתכונים השונים שליקטנו עבורכם יכולים להתאים כמנות פתיחה בכל ארוחה או סעודה, כמנות עיקריות עשירות בטעמים ומרקמים, כתוספת לצד מנה עיקרית, כארוחת ביניים חווייתית ועוד.

מגמת הצמחונות תופסת תאוצה בשנים האחרונות ואורח החיים הצמחוני מתאפיין בהימנעות מאכילת בשר ודגים. תזונה צמחונית מבוססת על ירקות, פירות, דגנים, קטניות, זרעים, ביצים ומוצרי חלב. יש מגוון מתכונים צמחוניים המתאימים לכל אדם ולכל משפחה – אנחנו בחוות תקוע גאים להציע בפניכם רעיונות למתכונים מקוריים ובריאים המבטיחים לכם חוויה קולינרית מיטבית וטעמים נפלאים.

בחוות תקוע, מתמחים בגידול, יבוא ושיווק של פטריות, ירקות ופירות ייחודיים ובאיכות גבוהה, תבלינים ולקטים מיוחדים. אנו ממליצים לכם לשלב בכל ארוחה צמחונית פטריות טריות ו/או מיובשות המהוות תחליף ראוי ומושלם לבשר. לפטריות יש סגולות בריאותיות רבות ובנוסף הן משדרגות כל מנה ומוסיפות טעמים עשירים ונפלאים.

ההתפתחות של אורח החיים הצמחוני

הימנעות מאכילת בשר קיימת עוד מהעת העתיקה, ולמעשה משחר ההיסטוריה האנושית. יש תיעוד לאורח חיים צמחוני כבר מהמאה ה-6 לפנה"ס, הן ביוון העתיקה והן במדינות באסיה כמו הודו. המניע לאורח חיים צמחוני נובע מטעמים שונים, בעיקר מניעים דתיים, מוסריים, אידאולוגיים, רוחניים, וגם מנימוקים סביבתיים ואקולוגיים, לרבות שמירה על זכויות של בעלי חיים.

בשנים האחרונות החלו אנשים רבים לאמץ אורח חיים צמחוני ו/או להפחית את הצריכה של מזונות מן החי. יש לציין כי המומחים לתזונה במדינות המערב ממליצים לכולם להפחית ולצמצם צריכה של אוכל תעשייתי מעובד, כולל בשר מעובד, בגלל הנזקים הבריאותיים לגוף ולבריאות האדם.

המודעות לחשיבות אורח החיים הבריא גוברת עם השנים ויש קשר הדוק בין אוכל בריא לתזונה צמחונית, במיוחד אם מקפידים על חומרי גלם איכותיים וטריים. כיום, ניתן להחליף בשר בתחליפים בריאים וראויים כמו טופו, סייטן וטמפה, וכדאי להכיר את היתרונות של הפטריות שהחלו לככב במטבחים של השפים ובתזונה האישית.

חומרי גלם בתזונה הצמחונית

כאמור, תזונה צמחונית מתאפיינת בחומרי גלם שאינם מכילים בשר. בשנים האחרונות צמחונים רבים החלו לשלב פטריות טריות ומיובשות בתפריט שלהם בגלל רמות החלבון הגבוהות והיתרונות התזונתיים הגבוהים שיש בסוגים השונים של הפטריות.

אנחנו בחוות תקוע משווקים מגוון חומרי גלם ומוצרים המתאימים לצמחונים ולהכנת מנות צמחוניות נפלאות ובריאות. בין היתר תוכלו לרכוש אצלנו פטריות טריות כמו שיטאקי, שי מג'י, פטריות יער, שינוקי ועוד. בנוסף, אנחנו משווקים מבחר ירקות ותבלינים, לדוגמה אספרגוס, שום פנינה שחור, אנדיב, תפוח אדמה ראטה, בצלצלי שאלוט, כרוב ניצנים וכו'.

אפשר להזמין את אוצרות הטבע שלנו ברשתות השיווק, חנויות פרטיות ובשווקים הפתוחים. מוצרי חוות תקוע כוללים מבחר חומרי גלם ומוצרי מזון נוספים המתאימים לאורח חיים צמחוני, למשל פירות מיוחדים כמו ליים אמיתי, תירס סופר מתוק, לקטים להכנת תבשלים מיוחדים ועוד.

מתכונים צמחוניים מומלצים להעשרת התפריט והחוויה הקולינרית

המומחים שלנו בחוות תקוע פיתחו עבורכם מגוון מתכונים צמחוניים. כל המתכונים המופיעים כאן באתר נבחרו בקפידה ומאפשרים לכם להעשיר את התזונה הצמחונית. כמו כן, תוכלו להחליף מאכלים אחרים שאתם אוהבים הכוללים בשר ודגים עם חומרי גלם צמחוניים, וליהנות מתזונה בריאה, מזינה ומאוכל טעים ונפלא.

מתכון שיפודי מלך היער במרינדת מיסו הוא אחד מהמתכונים המומלצים באתר של חוות תקוע. פטריות מלך היער הן בשריות ועשירות ברכיבים תזונתיים בריאים, ניתן לצלות אותן על הגריל והן מתאימות למגוון מתכונים נוספים.

כדאי לכם להכין גם מתכונים כמו קיש בטטה ופטריות מלך היער, מאפה פסטה עם פטריות שי-מג'י, סלט אנדיב, ניוקי עם תרד ופטריות שי-מג'י ועוד.